Tavan Dekorasyonu

Yaşam alanlarının tavan bölümleri iç mimaride beşinci duvar olarak bilinmektedir. Bu durumun temelinde tavanların da duvarlar kadar geniş tasarım imkanı sunmaları ve bulunduğu ortamı etkilemesidir. Bu nedenle tavanda uygulanacak olan tasarımın modeli, rengi, dokusu ve yüksekliği ortamın atmosferini büyük ölçüde değiştirmektedir.

Yaşam alanlarınızın tavan bölümlerinde estetik görünüm ve pozitif ambians oluşturmak bir çok tavan dekorasyonu uygulaması ile mümkündür. Bu noktada önemli olan husus yaşam alanınıza ve beklentilerinize uygun olan tasarım ve uygulamanın tespit edilmesidir.

BREUD olarak evinizin konutunuzla ve beklentileriniz ile uyumlu olacak şekilde tavan boyalarından gömme ışıklandırmalara, kartonpiyer uygulamalardan, metal tavanlara ve ahşap kaplamalara kadar pek çok tavan dekorasyonu çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Asma Tavan

Asma tavanlar sıklıkla tercih edilen tavan dekorasyonu olmakla birlikte. estetik olarak benzersiz bir görünüm kazandırdıkları gibi, tasarım modeline göre odanın akustiğini düzenleme, yankıyı önleme, gürültü ve uğultuyu emme fonksiyonlarını da yerine getirir. Ayrıca aydınlatma tesisatını gizleyerek daha sağlıklı bir aydınlatma çözümü sunmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

BREUD olarak sağlıklı bir ışıklandırma sistemi için tek bir noktadan yayılan bir ışık kaynağı yerine her noktanın eşit derecede aydınlanabileceği sistemler öneriyoruz. Asma tavan tasarımlarımızın içine gömdüğümüz aydınlatma armatürleri veya gizli ışık, tüm tavana yayılarak ışığın odanın her bölgesine kusursuz bir şekilde eşit ve yumuşak bir şekilde dağılmasını sağlamaktadır.

Ahşap Tavan

Ahşap tavanlar özellikle yaşam alanlarına sıcak ve rahat bir his verdikleri için country, rustik ve modern tarzlar için eşsiz seçenekler üretiyorlar. Ahşabın sıcak ve samimi bir şekilde sunduğu gösteriş, tavanları odaların ana odak noktası bile yapabilecek kadar kuvvetli bir estetik etki yaratabiliyor.

Gergi Tavan

Gergi dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinir. Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarında salon tavanlarının ihtişamlı durması için Gergi Tavan uygulaması yapıldığı bilinmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Gergi Tavan sistemleri günümüzde daha kaliteli ve daha şık olacak şekilde üretilmekte ve uygulanmaktadır.

Gergi tavan, hijyenik, yalıtım sağlayan ve şıklığı artıran özellikleri ile tavan ve duvar dekorasyonu çözümleri arasında yerini almakta ve aynı zamanda akustik, estetik, dekoratif bir yapı ve aydınlatma elemanıdır. Gergi Tavan malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir kimyasal bileşimi ve bakım gerektirmeyen teknik özellikleri sayesinde tam anlamıyla çevreci bir üründür. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radiuslu uygulamalara da olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar.

Cam Tavan

Cam tavan sistemleri, iç mekanlara estetik katarken aynı zamanda mevsimsel koşullara karşı mekanları korur. Uygulama ve kullanım kolaylığı sağlayan cam tavanlar, sabit ve açılır olmak üzere iki şekilde uygulaması yapılır.

Açılır cam tavanlar, birbiri üzerinde kayarak hareket eden ve tek bir alanda toplanan cam çatı modüllerinden oluşmaktadır. Açılır cam tavanların üretiminde, ısıyalıtımına uygun olan cam sistemleri ve polikarbonat malzeme kullanılabilir.
Cam tavanlar ile gün ışığından en verimli şekilde faydalanılırken, mekanların fonksiyonelliğini büyük ölçüde arttırabilirsiniz. Ayrıca kötü hava koşulları da yaşam alanınızın dışında kalır

Metal Tavan

Endüstrideki gelişmeler son yıllarda mimari konularda da kullanılmaya başlanması ile birlikte dekoratif metal tavanlar yaşam alanlarının bazı bölümlerinde tercih edilmeye başlamıştır.

Asma tavan sisteminden daha farklı şekilde tasarlanan dekoratif metal tavanlar yüksek tavanlı loft tarzı evlerde ve yaşam alanında klasik tasarımların dışında tavan çözümleri olarak kullanılmaktadır.