Parke Zemin Kaplama

Hayatımızın daha keyifli ve mutlu olması, yaşam alanlarımızın bizlere hissettirdikleri ile mümkündür. Yaşam alanlarınızın daha keyifli ve mutlu olması için küçük dokunuşlar yeterlidir. BREUD olarak bir çok alternatif çözüm ve uygulama ile hizmetinizdeyiz.

Parke zemin kaplama konusundaki tecrübe ve deneyimlerimiz ile yaşam alanlarınızda estetik tasarım ile şık bir ortam yaratırken, kullanılan ürünlerin uzun ömürlü oluşu ve gerçek kalite anlayışı ile üretilmesinden  ötürü yaşam alanlarınızda keyif ve kaliteyi uçtan uca yaşayabilirsiniz.

Masif Parke

Zemin döşeme ürünleri arasında uzun ömürlü, ısı ve ses izalosyonu sağlaması ve sistre edilerek yenilenebilmesinden ötürü Masif Parke yaşam alanlarında en çok tercih edilen parke türüdür.

Projelerimizde kullandığımız masif parkelerin ham maddeleri Afrika ve uzak doğudan getirilen dayanıklı uzun ömürlü ve sert ağaç tomruklarından üretilerek ömür boyu sıcak ve sağlıklı ortamlar sunmaktadır.

Masif Parke projelerimizde yüksek dayanıma sahip olmaları nedeni ile yapraklı türleri kullanmayı tercih ediyoruz. Bu nedenle meşe, akçaağaç, kayın dışbudak, ceviz, teak, merbau, sapelli, doussie, iroko, wenge, bambu ve jatoba en çok kullandığımız masif parke türlerindendir.

Lamine Parke

Lamine Parke tamamen doğal bir ürün olup, %100 ağaçtan ve birkaç katman olarak üretilen bir parke türüdür. En üst katmanda lamine parkenin isimlendirildiği kıymetli ağaç bulunur ve bu kısım 4-6mm arasındadır. Orta kısımdaki tabaka ise daha az değerli bir ağacın yer aldığı kısımdır. Ve en alt tabakada 2-4 mm kalınlığında başka bir ağaç bulunur.

İmalat esnasında kullanılan ağaçlar kurutma ve iklimleme olarak tabir edilen işlemlerden geçtikten sonra tüm katmanlar birbirlerine 90 derece dik gelecek şekilde (x ve y yönlerinde) preslenirler. Bu yöntem ağaçların rutubet aldığı takdirde çalışma riskini minimuma indirir.

Doğal, sağlıklı ve estetik olmasının yanı sıra, yüksek frekanslı sesleri emerek mekana akustik sağlayan bir üründür. Ahşabın verdiği sıcaklık hissini mekanlara taşımanın en estetik yönü olan lamine parkeler masif parkede olduğu gibi, sistre ve cila işlemleri ile yenilenebilir.

Marküteri Parke

Marküteri geçmişi eski Mısır zamanlarına kadar dayanan bir ahşap işleme sanatıdır. Farklı renklerdeki doğal masif ağaçların geometrik şekillerde kesilerek bir örüntü veya kompozisyon şeklinde bir araya getirilmesi ile oluşur.

Eski Mısır’da marküteri ustaları tüm hünerlerini sergileyerek meydana getirdikleri eserlerini Kraliçe Kleoptra’ ya beğendirmek için sarayda birbirleriyle yarışırlarmış. Yakın geçmiş tarihte Marküteri sanatı Paris’ te de yaygınlaşmış, tablo ve mobilya olarak Louvre ve Versailles saraylarına girmiştir. Aynı şekilde Osmanlı döneminde yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Fatih Sultan Mehmet tarafından da bizzat yapıldığı bilinmektedir.

Sanatı seven insanlar için marküteri eserlere sahip olmak bir ayrıcalıktır. Marküteri Parke ihtiyaçlarınız için sadece size özel,  emsalsiz ve anahtar teslim marküteri parke uygulamalarımız ile bu ayrıcalığı en güzel şekilde elde edersiniz.

Deck / Decking

Konutunuzun dışında kalan teras, pergola, park, bahçe, yürüş yolu, havuz kenarı, iskele ve cephe kaplamaları gibi bir çok alana uygun deck / decking çözümlerimiz ile kaliteli ve estetik görünümlü dış zeminler elde edersiniz.

DECK zemin kaplama çözümlerimizde tercihinize göre her türlü hava koşullarına, deniz suyuna, güneş, soğuk ve dona karşı dirençli THERMOWOOD, İROKO ve TEAK türlerinden üretilen DECK malzemeler veya ahşap kadar doğal görünümlü renk ve model seçenekleri ile  bakım gerektirmeyen,  Kompozit DECK malzemeler kullanmaktayız.