EV TADİLATI
20
Eyl

Evinizde tadilat yaptırmadan önce bu yazıyı okuyun

Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağı en ince ayrıntılarına kadar belirlenmelidir. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak size fikir verecektir.

EV DEKORASYONU VE SİMETRİ

Simetriyi hayatımızın her alanında aktif kılmalıyız. Ev dekorasyonunda da aynı durum söz konusudur. Simetrik düşünmek ve simetriyi baz alarak tasarım yapmak evinizi güzelleştirecektir. Yaşam alanınızın yapısına ve beğenilerinize göre simetrinin gerçekten evinizin dekorasyonuna değer kattığını görebilirsiniz.

AHŞAP DEKORASYON ÖNEMLİDİR

Ahşap öğelerin yoğun olduğu bir odadan modern kıvrımlara ve renklere geçiş yaparak klasik ahşabın yerini daha modern bir dekorasyon ve daha ferah bir mekana bırakabilirsiniz.

HANGİ ODA BÖLMESİ

Odayı ikiye bölme ülkemizde çok sık istenen öğelerden biridir. Fakat çoğu zaman yanlış yapılır. Ytong ve alçıpan malzemeler ile ayrılan evlerin yerine daha yumuşak bir dokunuş ile oda ayrımı yapılabilir. Odanın parkeleri ile duvar boyasının uyumu da dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur.

NİŞ İLE ESTETİK BİR GÖRÜNTÜ

Niş modelleri kullanmak ve niş öğelerine yer vermek kesinlikle göz önünde bulundurması gereken çalışmalar arasında yer almaktadır. Niş modelleri ile estetik bir görünüm elde ederken hem de kullanım alanınızı genişletirsiniz.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfak dolaplarının yenilenmesi çoğu zaman mutfak dekorasyonunun yeni baştan yaratılmasına olanak tanımaktadır. Dolapları iyi bir şekilde dizayn edersek gerçekten sade bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca amerikan mutfakları genişletmek veya bakış açısını değiştirmek ev tadilatı sonrasında değişik bir görünüm isteyenler için güzel bir fikir olabilir.

TADİLAT VE DEKORASYON HAKKINDA

Ev tadilatını gelişi güzel yapmak meşakkatli ve sonuçları istediğiniz gibi olmayan bir süreç olabiliyor. Evinizi yenilemek veya dekore etmek bu doğrultuda iyi bir planlama ve projelendirme gerektirmektedir. Evinizin tadilatı ve dekorasyonunda oda geçişlerinin ve odadaki ev eşyalarının aynı dili konuşması çok önemlidir. Bu nedenle tadilat yaptırmadan önce nasıl bir dekorasyon yapılacağı çok iyi belirlenmelidir.

Bu yazımızda ev tadilatı ve dekorasyonu ile ilgili size bazı temel bilgiler vermeye çalıştık. Bu konu ile ilgili merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. BREUD olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.