Çelik Konstrüksiyon Ev

İnşaat ve yapı sektöründe teknolojinin gelişmesi ile yeni yapı sistemleri ve farklı çözümler ortaya çıkmıştır. Özellikle son yıllarda yapı sektöründe, eski ve kalıplaşmış sistemlerin dışında, daha pratik ve kullanışlı sistemlerin uygulandığını görmekteyiz. Bu sistemlerin başında betonarme yapılara alternatif olan ve beraberinde birçok avantajı da getiren çelik konstrüksiyon yapılar vardır.

Çelik konstrüksiyon, kaliteli malzeme ve profesyonel bir uygulama ile her coğrafya ve bölgeye uygulanabilen, betonarmeye göre çok daha hafif, dayanıklı, sağlam ve ekonomik bir yapı sistemi olmaktadır. Çelik konstrüksiyon mimari, taşıyıcı sistem olarak beton yerine çelik malzemenin kullanıldığı sağlam ve hafif bir yapıya sahiptir. Beton taşıyıcıların onda biri ağırlığına sahip olan çelik taşıyıcılar birçok yönüyle beton taşıyıcılardan öncedir.

Zaman ve maliyet açısında avantajlı olan çelik konstrüksiyon evler bir çok açıdan kolaylık sağlamaktadır. inşaat süresinin kısalığı, düşük maliyetleri, üstün ses ve ısı yalıtım özellikleri ve daha pek çok avantajı ile yapı sektörünün yükselen değeri olmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Evler Sağlamdır

Hafif yapılar depremin yıkıcı etkilerinden daha az etkilenen yapılardır. Betonarme yapılara göre çelik konstrüksiyon evler daha hafif olduklarından dolayı özgül ağırlığının taşıdığı yük oranı da düşüktür.

Diğer taraftan çelik konstrüksiyon evlerin temel malzemesi olan çelik betonarmeye göre daha homojen yapıdadır yani çelik her noktasında aynı özellikte ve dirençtedir bu nedenle depreme karşı daha mukavemetli olup sizlere daha güvenli alanlar yaratır. Ayrıca çelik konstrüksiyon evler esnek yapıda olduğundan dolayı yapıya etki eden deprem yükünü büyük oranda emer ve deprem nedeni ile oluşabilecek hasar riskini minimuma indirir

Uygulaması Kolay ve Hata Payı Düşüktür

Çelik konstrüksiyon evlerin inşaat betonarme yapıların inşaatına oranla çok daha kolaydır. Evi oluşturan temek malzemeler önceden planlanır ve fabrikada imal edilir. Akabinde de evinizin kurulacağı alanda daha önceden atılan temelin üzerinde kısa sürede ve hızlı bir şekilde inşa edilir.

Ayrıca Çelik konstrüksiyon evlerin inşasındaki hata oranı betonarme yapılara oranla oldukça düşüktür. Teknik ve görsel olarak yapımına karar verilen bir çelik konstrüksiyon ev projesi mimarlarımız ve inşaat mühendislerimiz tarafından üç boyutlu tasarım ve modelleme yazılımlarına aktarılır. Basit bir vida bile dahil olacak şekilde yapıda kullanılacak tüm malzemelerin statik ve matematiksel hesapları yapılır.

Devamında ise fabrikada bilgisayar destekli makinaların hangi malzemeyi ne şekilde üreteceğine dair bilgiler hazırlanır ve üretime başlanır. Üretim bilgisayar destekli şekilde yapıldığından dolayı hata payı çok düşüktür bu nedenle de güvenilir yapılardır.

Üretimi yapılan malzemeler uygulama yapılacak alana götürülür ve montaj aşamasına geçilir. Malzemeler üretildikten sonra üretim işleminin ardından monte edileceği alana götürülerek montaj işlemine başlanır. Montajı biten evinizin duvar, tesisat, boya ve ince inşaat işleri de bittikten sonra eviniz en güzel şekilde teslim edilir.

Çelik konstrüksiyon ev ihtiyaçlarınız için inovasyonel inşaat ve mimari çözümlerimiz ile hayalinizdeki eve kaliteli ve ekonomik olarak sahip olabilirsiniz. Mimar ve mühendis ve uygulama ekibimiz bu konuda zevkinize ve bütçenize göre size en iyi çözümleri sunmaktadır.