Isı Yalıtımı

Isı yalıtımı ( Isı İzolasyonu), farklı ısı değerlerine sahip iki ortam arasındaki ısı akışını azaltmak için herhangi bir ısı köprüsü oluşmayacak şekilde , gerekli ısı izolasyon katsayısına ulaşmak için konutun dış yüzeylerine yapılan izolasyondur.  Isı yalıtımı, ısı kaybının olduğu çatı, döşeme, pencere, kapı, temel duvarlar ve havalandırma kanallarında ısı yalıtım malzemesin veya malzeme kombinasyonlarının uygulanması ile elde edilir.

Ayrıca ısı yalıtım uygulaması ile konutunuzu kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan koruyan kalıcı bir çözüm elde ederken kullanılan malzemenin türüne göre konutunuza yangın dayanımı da sağlamış olursunuz. İzolasyon, mantolama, dış cephe yalıtımı ve dış cephe mantolama uygulamaları en temel ısı yalıtım sistemleridir.

Mantolama

Mantolama uygulaması, iklim şartlarına göre ısı kaybını ve kazancını engelleme amacı ile yapıların dış yüzeylerinin ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması sonucu elde edilen ısı izolasyonudur. Mantolama yapılan duvarların  içinde difüzyon sonucu su yoğuşması oluşmayacağından  duvarlardaki malzemeler korozyona uğramaz ve yapınızın ömrü uzar.

Uygun kalite standartlarında ve doğru bir teknik ile yapılan Temel Isı yalıtımı ve dış cephe mantolama uygulaması ile yapının bulunduğu iklim bölgesine göre enerji giderlerinde %50 – %70 arasında tasarruf sağlanabilmektedir.

Türkiye’ de Isı Yalıtımı kalitesi TS 825 standardı ile korunmaktadır. Bu nedenle Isı yalıtımı gelişi güzel yapılamaz. Ayrıca ısı yalıtımı projelerinde yapı elemanlarını (duvar, pencere, çatı vb) ayrı ayrı hesaplanması uygun olmadığı gibi her yapının bütün bir şekilde incelenmesi ve toplam yıllık ısıtma enerjisi ihtiyacının belirlenmesi gerekir.

BREUD olarak ihtiyacınız olan ısı yalıtımı çözümünü profesyonel ekibimiz ile Avrupa standartlarında ve uygun maliyetlerle sağlıyoruz.

Çatı İzolasyonu

Konutlardaki ısı kaybının yaşandığı alanlar içerisinde çatı da bulunmaktadır. Çatı kaynaklı ısı kaybı yaklaşık %20 – %25 arasındadır. Bu oran çatınızın mimarisine, malzeme ve uygulama kalitesine göre artabilir veya azalabilir.

Isı yalıtımı ve uygulaması sorunlu olan konutlar için ülkemizin iklim şartlarına göre soğuk hava koşullarını düşünecek olursak kış aylarında yoğun şekilde bir ısı kaybı oluşacaktır. Yaz aylarında ise içerideki serin havanın muhafaza edilmesi zorlaştıracak ve daha fazla enerji tüketimine sebep olacaktır.

Diğer taraftan çatı yalıtımı yapılmadığında iç ortamda terleme ya da küflenme oluşabilir bu durum sağlığa zararlı bir ortam oluşturarak ve yaşam konforunuzu olumsuz yönde etkileyebilir.

Çatı izolasyonu ile enerjiyi verimli şekilde kullanarak geri dönüşüm maliyet açısından önemli bir bütçe kazancı sağlar ve daha sağlıklı bir ortamda yaşam alanı konforu elde edersiniz.

BREUD, çatı konstrüksiyonu ve çatı yalıtımı konularında yenilikleri yakından takip ederek profesyonel uygulama ekibi ile anahtar teslim çatı çözümleri ile hizmetinizdedir.

ISI YALITIMININ AMACI, ENERJİYİ YAŞAM ŞARTLARINDAN TAVİZ VERMEDEN EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANMAK, DAHA AZ MALİYETLE VE ÇEVREYE DAHA AZ ZARAR VEREREK SAĞLAMAKTIR.