Boya Uygulamaları

Yaşam alanlarını ve içerisindeki nesnelerin beğenilir olma sebebinin dekorasyon ve tasarım doğrudur. Ancak bunu bize çekici kılan unsurların başında renkleri gelmektedir. Renkler zevklerimizi ve karakterlerimizi yansıttığı kadar üzerimizde olumlu ya da olumsuz etkileri de vardır. Bu nedenle renk konusu ev dekorasyonlarındaki temel unsurlardan birisidir. Harika bir dekorasyon uyumsuz bir renk içerisinde zayıf kalabilmektedir. Veya mevcut dekorasyonunuz uyumlu bir renk çalışması içerisinde kusursuzlaşabilir.

BREUD mimari yaşam alanlarınıza ve zevkinize göre en uygun boya tasarımı fikirleri ve uygulama çözümleri ile yaşam alanı kalitenizi yükseltmenize yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte işimizin kalitesini belirleyen faktörlerden birisi de kullandığımız boyaların insan ve çevre sağlığını tehdit etmeyen doğal ve 0’a yakın VOC değerine sahip ürünler olmasına dikkat etmemizdir.

Doğal veya 0’a yakın VOC değerindeki boyalar ve cilalar, evinizde daha güvenli bir iç hava kalitesini garantiler.

Düşük veya sıfıra yakın uçucu organik bileşen (VOC) değerinde bir boyanın tercih edilmemesi ve boyama sonrası uzun süren etkili bir havalandırma yapılmaması, astımdan, alerjiye, hatta diğer kötü hastalıklara kadar sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.  BREUD için insan ve çevre sağlığı her şeyden önce gelmektedir.

ALÇI UYGULAMALARI

Kapalı bir hacimde bulunan su buharı, hacmi çevreleyen dış yapı elemanlarının yüzeylerine temas ettiğinde soğuşarak yoğuşur ve yapı elemanlarının ıslanmasına dolayısıyla da elemanın yüzeyinde su lekelerine ve çiçeklenmelere neden olur.

Alçı ise ısı iletkenliğinin düşük olması dolayısıyla yalnız yoğuşmayı geciktirmekle kalmaz, aynı zamanda boşluklarında önemli bir oranda ortam nemini ve kondansasyon suyunu absorbe edip, iç hacimde bağıl nemin azalmasını sağlayarak yoğuşmayı azaltır.

Buna ek olarak boya uygulaması yapılacak yüzeydeki bozuklukların düzeltilmesi, teraziye alınması ve pürüzsüz zemin elde edilmesi için kullanılmaktadır. Aksi taktirde düz olmayan pütürlü veya pürüzlü olan yüzeyde en kaliteli boya uygulaması yapılsa dahi istenilen sonuç elde edilemez. BREUD inşaat ekibimiz ve kalitesi tescilli malzemeler ile en zor duvar uygulamalarında dahi en iyi kalitede sonuçlar elde ediyoruz.