Banyo Çözümleri

Banyo kültürü bilinen en eski kalıntılara dayanarak Roma İmparatorluğu ile başlayan ve günümüze kadar evrimleşerek devam eden bir kültürdür. Rönesans döneminde, banyo yapmanın hastalıkların yayılmasına sebep olduğu düşüncesi ile banyo kültürü batı dünyasında kaybolmaya yüz tutmuştur.

19. yüzyılda tekrar yaygınlaşmaya başlayan banyo kültürü ancak 1. Dünya Savaşı sonrasında evlere girmeyi başarmıştır. Özellikle Türk toplumu için kökü Osmanlı’ya dayanan hamam kültürünün evrimleşmesi ve evlere girmesi sonucu oluşan banyo kültürünün önemi oldukça büyüktür.

Banyolar gerek evlerimizin, gerekse sosyal hayatımızı kapsayan tüm iç mekanların tasarımında tamamlayıcı bir öğe olup, iç mekanın genel tasarım bütünlüğü açısından büyük önem taşımaktadır.

Değişen yaşam koşulları, gelişen teknoloji ve trendler ile birlikte banyo alışkanlıklarımızda değişmiştir. Klasik tip küvet yerine modern küvet ve duş sistemleri, eski tip klozetler yerine asma ve gömme rezervuarlı klozetleri örnek gösterebiliriz.

Gerek eski gerekse yeni yapılardaki banyo projelerimizde yaşam alanınızın yapısına uygun olacak şekilde beğeni ve isteklerinizi doğrultusunda, estetik ve fonksiyonelliği ön planda tutan proje çözümlerimiz ile banyo ihtiyacınızı anahtar teslim olarak en doğru ve ekonomik şekilde çözümlüyoruz.