Akıllı Ev

Akıllı Ev bir diğer adıyla Ev Otomasyonu Sistemi, sisteme bağlanan ve birbirleri ile entegre olarak çalışan tüm cihazların bir protokol üzerinden haberleşerek her türlü koşul ve duruma göre sistem üzerinden yönetilmesidir.  Sisteme bağlı tüm cihazlar yapay zeka ve kullanıcı tarafından yönetilir.

Akıllı ev sistemleri evinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Akıllı ev sistemleri ihtiyaçlarınıza göre kendisini şekillendirerek zaman yönetimi açısından da kolaylık sağlar.

Akıllı ev sistemi ile evinizde elektrik enerjisi ile çalışan aydınlatma, perde-panjur, ısıtma-soğutma, su, gaz, elektrik, kamera, hırsız alarm gibi hemen hemen her şeyi uzaktan akıllı saat, telefon ve tablet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Veya sistemin kendi kendisini yönetmesini sağlayabilirsiniz.

Örnek bir eve geliş seneryosu;

  • Akıllı ev sisteminiz yağmur algıladığında çim sulama sistemini devreye sokmaz veya topraktaki nem oranına göre devreye sokar
  • Arabanızla eve yaklaştığınızda havuz ve bahçe aydınlatmanızı çalıştırır, istediğiniz odadaki klimayı istediğiniz seviyede çalıştırır.
  • Garajın önüne yanaştığınızda garaj kapısını otomatik olarak açabilir, garaj içinde karbonmonoksit gazı algılarsa havalandırma yapabilir.
  • Kuvvetli rüzgar algıladığında panjurlarınızı otomatik olarak kapatabilir.
  • Gaz kaçağı algıladığında, alarm devreye girer, gaz vanasını kapatır ve camları açabilir.
  • Misafiriniz geldiğinde çim sulaması açıksa kapatabilir, gelen misafir uyarısı verebilir, güvenlik kamerası görüntüsünü Tv de veya telefonunuzda gösterir.
  • Kapı ziliniz çaldığında akşam saatleri ise salon ve hol aydınlatmalarını açar veya aydınlatma oranını maksimum seviyeye getirebilir.
  • Evden çıktığınız zaman açık olan aydınlatmaları ve elektrik prizlerini devre dışı bırakıp güvenlik sistemini otomatik olarak deveye sokabilir.

Özetleyecek olursak Akıllı ev sistemi ile yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlıdır.

Akıllı Ev Çözümleri

BREUD olarak sunduğumuz yeni nesil akıllı ev çözümleri ile evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda çözüm elde edersiniz. Breud akıllı ev çözümlerimiz ile daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlarken, perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü tek bir sistem üzerinden sağlarsınız. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlar.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya
bilgisayarlarınız aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.

Akıllı Ev Uygulaması

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi çözümlerimizi ister inşaat halindeki evinize  ister dayalı döşeli evinize kırma, dökme ve kablo çekme işleri olmadan uygulayabiliyoruz. Profesyonel uygulama ekibimiz evinizin estetik görünümünü değiştirmeyecek şekilde, hatta mevcut elektrik prizi ve aydınlatma anahtarlarınızı dahi değiştirmeden hızlı ve kolay bir kurulum gerçekleştirmektedir. Ayrıca akıllı ev sisteminizde dilediğiniz zaman ekleme ve çıkarma gibi revizyonları kolaylıkla yapabilirsiniz.

BREUD yeni nesil akıllı ev sistemi çözümlerimiz ile kolay kurulum, hızlı konfigürasyon, güvenilirlik ve dayanıklılık, bir çok farklı otomasyon protokolü ile entegre çalışma ve farklı teknolojileri destekleme gibi bir çok ayrıştırıcı özellikleri olan yeni nesil ev otomasyon sistemi sunuyoruz.

Gerçek Akıllı Ev Çözümü

Gerçek bir akıllı ev sistemi ile cihazları uzaktan açıp kapatmanın dışında evinizi gerçek anlamda yönetirsiniz. Gerçek bir akıllı ev sistemi ile sadece AÇ/KAPA komutlarını uygulamazsınız. Sistem size dilediğiniz kuralı ve işlemi yapmanıza olanak tanır. Breud akıllı ev sistemi çözümleri ile akıllı ev sisteminize sınırsız ve kolay bir şekilde senaryo tanımlayabilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemi Güvenliği

Çözüm ürettiğimiz akıllı ev sistemlerimiz uluslararası geçerliliği kabul edilmiş Z-wave kablosuz iletişim protokolünü kullanmaktadır. Bu protokolün tasarımında yüksek performans ve güvenilirlik esastır. Bu sayede kablolu sistemin sunduğu dayanıklılığı, kablosuz sistem ve estetik görünüm ile birleştirebiliyoruz.

Z-wave mesh ağ yapısı ve çift yönlü haberleşme ile en büyük yapılarda dahil sinyal kaybı yaşanmaz, diğer sistemler ile sızma yapılamaz,  Doğru bir tasarım ve uygulama ile kesintisiz, hatasız ve güvenli bir sistem elde edersiniz.

Ekonomik Akıllı Ev Çözümleri

BREUD akıllı ev çözümleri bilinen tüm akıllı ev otomasyon sistemlerine kıyasla en rekabetçi çözümleri sunar. Akıllı ev sistemlerimiz de aylık yada abonelik ücreti bulunmamaktadır. Anahtar teslim olarak sahip olacağınız akıllı ev sisteminizi istediğiniz kadar büyütür ve geliştirebilirsiniz. İlk etapta aydınlatmaları ve perdeleri kontrol ederken daha sonraki zamanlarda sisteme birkaç sensör ekleyerek havuzunuzu, klimanızı, hatta kahve makinanızı da akıllı ev sisteminize dahil edebilirsiniz. Akıllı ev sisteminizi genişlettikçe büyük oranda enerji verimliliği ve fatura tasarrufu sağlarsınız.